Zamówienia

Zamówienia można składać 24 godziny na dobę przez cały rok. Zamówienia złożone w dni powszednie po godz. 16:00, w soboty, w niedziele i święta rozpatrywane będą następnego dnia roboczego.

Proces składana zamówienia w WALLSTORY wygląda następująco:

1) Klient składa zamówienie przy pomocy formularza zamówienia znajdującego się na stronie sklepu internetowego www.wallstory.com.pl, lub drogą mailową na adres biuro@wallstory.com.pl.

2) W wysłanej do WALLSTORY wiadomości, Strona Zamawiająca określa nazwę wybranego przez siebie wzoru (o ile jest to wzór z naszej oferty), załącza własne zdjęcie lub plik, lub w przypadku gdy nim nie dysponuje, podaje opis swoich oczekiwań, docelowe wymiary w jakich zamawiany produkt miałby być wyprodukowany oraz potencjalnie wszelkie inne, istotne dla siebie wskazówki.
Jeśli Klient chce zamówić na przykład tapetę kuchenną z uwzględnieniem przestrzeni podokapowej, prosimy o informację o wymiarach istotnych dla jak najlepszego przygotowania projektu, takich jak wysokość między blatem a okapem, szerokość tego odcinka i jego umiejscowienia itd.

Prosimy o informowanie nas o każdym nietypowym kształcie ściany np. łuk, kąt rozwarty przy ich łączeniu , wszelkich ścian zawierających otwory drzwiowe, wnęki lub okna etc. Tego typu zamówienia wiążą się z indywidualnym podejściem do projektu od strony technicznej i wymiarowania wzoru .
Niezgłoszenie tego typu sytuacji wyklucza pozytywne rozpatrzenie ewentualnej reklamacji.

3) W mailu zwrotnym Klient otrzymuje dostosowany do swojego zamówienia projekt lub wizualizację, wycenę produktu oraz wstępna informację dotycząca terminu realizacji.

4) W przypadku braku uwag i pełnej akceptacji wyceny oraz projektu, Strona Zamawiająca jest zobowiązana potwierdzić mailowo swoje zamówienie, określić wygodną dla siebie formę płatności, podać dokładny adres wysyłki Zamówienia oraz kontaktowy numer telefonu.

Wallstory zobowiązuje się podjąć próbę kontaktu z Klientem w celu uzupełnienia wszelkich brakujących informacji ( danych osobowych Klienta, niekompletnych danych do wysyłki.
W przypadku niemożności przeprowadzenia weryfikacji, proces realizacji zamówienia zostaje wstrzymany.

5) W przypadku wyboru opcji przedpłaty na konto, proces zamówienia jest uruchamiany niezwłocznie po zaksięgowaniu wpłaty, jednocześnie Klient otrzymuje wiadomość z informacją o przyjęciu przez WALLSTORY zamówienia do realizacji.

6) Klient korektę do swojego zamówienia może wprowadzać tylko do momentu otrzymania potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji. Do tego momentu, Klient może również wycofać swoje zamówienie.
W wypadku opłaconego zamówienia Sklep zwraca wpłacone pieniądze pomniejszone o koszty obsługi bankowej i księgowej. Zamówienie zostaje anulowane w przypadku braku wpływu środków na konto w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od dnia jego złożenia.

Klient nie może anulować zamówienia, które już zostało zrealizowane i wysłane.

W przypadku większych zamówień Wykonawca zastrzega sobie prawo ustalenia indywidualnego terminu ich realizacji (po uprzednim poinformowaniu Zleceniodawcy telefonicznie lub droga mailową ).

Płatności

Płatności za zakupiony towar można dokonać przelewem na konto, lub w przypadku wyboru opcji przesyłki pobraniowej, przy odbiorze paczki.
WALLSTORY wystawia faktury VAT na życzenie Klienta.

Dostawa

Dostawa w WALLSTORY jest i zawsze będzie DARMOWA*.

Zamówiony towar wysyłamy do Klienta kurierem Siódemką lub – w przypadku przesyłek pobraniowych – Pocztą Polską. Czas doręczenia w zależności od opcji wynosi od 1-3 dni roboczych (?) Po uprzednim ustaleniu terminu, istnieje możliwość odbioru osobistego. WAŻNE: Jeżeli dostarczona paczka posiada widoczne ślady uszkodzenia lub otwierania istnieje uzasadnione przypuszczenie, że wyrób został uszkodzony. Należy ten fakt zgłosić kurierowi w trakcie dostawy i spisać protokół szkody w jego obecności. Należy odmówić przyjęcia takiej przesyłki oraz niezwłocznie skontaktować się z firma WALLSTORY. W innym przypadku reklamacje dotyczące uszkodzenia towaru podczas transportu nie będą przyjmowane.

 

*Dotyczy dostaw tylko na terenie kraju.

Montaż

Przydadzą się: nóż do tapet, rakla filcowa.
Przed rozpoczęciem naklejania fototapety, ściany muszą być czyste i suche. Wszystkie ubytki należy uzupełnić i wyrównać. Powinno się również usunąć listwy przypodłogowe, gwoździe a także włączniki i gniazdka elektryczne.
Aplikację fototapety, zwłaszcza w przypadku braku doświadczenia, najłatwiej przeprowadzić w dwie osoby.

Po otrzymaniu fototapety należy ją rozwinąć, następnie położyć na czystej i suchej powierzchni, stroną zadrukowaną do góry.
W przypadku fototapety składającej się z kilku brytów (pasów) należy rozwinąć wszystkie jej części i sprawdzić, czy wydruk nie posiada wad fabrycznych (odbarwień, deformacji lub niezgodności motywu graficznego na ich łączeniach).
Fototapetę kleimy zawsze od strony okna lub od lewej strony zachowując kolejność elementów fototapety. Jeżeli przyklejamy fototapetę na powierzchniach pionowych zalecane jest, aby zacząć od góry.
Kiedy ściana jest przygotowana, możemy obie pomóc, wyznaczając delikatnie ołówkiem pionową linie pomocniczą w miejscu gdzie będzie znajdowała się krawędź fototapety, można
użyć do tego do tego pionu lub poziomnicy.
Odlepiamy 20-50cm fototapety, papier podkładowy zwijamy pod spód.
Przykładamy folię równo, jedna osoba wygładza raklą powierzchnię naklejaną, wypychając na zewnątrz bąbelki powietrza, druga naciąga cały bryt, równomiernie odwijając papier podkładowy.
Kolejne bryty przyklejamy w ten sam sposób, precyzyjnie przyklejając obok siebie na około 5mm zakładkę, tak aby wzór pasował do siebie.

Nota techniczna

Fototapeta
Nasze tapety są samoprzylepne, dzięki czemu ich aplikacja jest szybka i wygodna. Dzięki zastosowaniu laminatu UV są one ponadto zmywalne i odporne na ścieranie. Z powodzeniem nadają się do stosowania w kuchni między szafkami (w okolicy kuchenki zalecamy dodatkowo zabezpieczenie fototapety taflą szkła) lub w łazience.

Czyszczenie
Do mycia fototapet z można używać łagodnych, nie zawierających wybielacza detergentów.

Wydruk
Drukujemy w jakości fotograficznej.

W przypadku plików powierzonych przez Klienta efekt wydruku jest zależny od rozdzielczości dostarczonych zdjęć. W razie wystąpienia wątpliwości czy efekt wydruku danego zdjęcia w konkretnych rozmiarach będzie zadowalający, wysyłamy Klientowi wycinek 1:1 oraz informujemy o potencjalnych problemach.

Maksymalna szerokość jednego brytu wynosi 158 cm. Fototapety dzielone są na bryty pionowe, łączone na „zakładkę” o szerokości 5 mm. Wydruk całościowy jest powiększony o 2 cm. (pion-poziom) mając na względzie ewentualne krzywizny ścian, bądź błędy w pomiarze.

Naklejka ścienna
Oferowane przez nas naklejki ścienne, wykonane są z gotowej kolorowej folii, nie zadrukowane, o dowolnym kształcie.

Nałożona na gotową naklejkę folia transferowa umożliwia jej aplikację na wybrane podłoże (ściana, szafa, drzwi itp.). Po aplikacji folię tę należy w całości ostrożnie usunąć.

Maksymalna szerokość kolorowej naklejki na jej krótszym boku to 98 cm. Naklejki czarne i białe mogą mieć szerokość 118 cm. W obu przypadkach długość jest nieograniczona

Termin realizacji
Termin realizacji zamówień wynosi do 10 dni roboczych od chwili zatwierdzenia projektu i wpłaty na konto w przypadku przedpłaty, lub w przypadku wyboru opcji dostawy za pobraniem od chwili otrzymania mailowej akceptacji wizualizacji i wyceny
Dokładamy jednocześnie wszelkich starań, aby realizacja zamówienia przebiegała jak najszybciej.

Pomiar
Klient dokonuje pomiaru osobiście. Udzielamy wskazówek jak prawidłowo przeprowadzić wymiarowanie ścian. Na życzenie wykonujemy odpłatne pomiary wraz z fachową oceną podłoża. Nie bierzemy odpowiedzialności za błędnie wykonany pomiar przez Klienta.

Przygotowanie ściany
Powierzchnia przed aplikacją powinna zostać wygładzona (przy użyciu np. gładzi gipsowej – im gładsza powierzchnia tym lepszy efekt po aplikacji) Kolejnym etapem przygotowania podłoża jest zagruntowanie tradycyjnym środkiem (np. uni gruntem). W przypadku ścian już pomalowanych (farba akrylowa) należy zwrócić uwagę czy nie ma na jej powierzchni wystających drobin. Przed aplikacją należy je usunąć.
Ściany pomalowane farbą lateksową – zalecamy wykonać próbny montaż w niewidocznym miejscu, gdyż w zależności od składu chemicznego różnych farb, przyczepność fototapet na tych podłożach może być różna.

Dodruki
W przypadku konieczności wykonania dodruków do już istniejących fototapet, mogą między nimi zachodzić różnice kolorystyczne dochodzące do 10%.

Różnice pomiędzy projektem (oglądanym na monitorze) a wydrukiem
Należy założyć powstanie takich różnic. Wynikają one z procesu druku, który odzwierciedla kolory w przestrzeni CMYK, natomiast monitory pracują w przestrzeni RGB. W praktyce monitor wyświetla bardzo żywe wręcz świecące barwy, natomiast wydruk jest mniej jaskrawy. Efekt ten jest również pogłębiany poprzez zastosowanie matowego laminatu. Używa się go w celach praktycznych, ale przede wszystkich estetycznych. Nie dochodzi wtedy do refleksów świetlnych, wydruki wyglądają profesjonalnie.

Przechowywanie przed montażem
Zaleca się przechowywanie w temperaturze pokojowej w suchym miejscu (tapeta zawiera papier podkładowy, który może absorbować niewielki ilości wilgoci z otoczenia. nie wpływa to na jakość samej fototapety, jednak może utrudniać jej aplikację)

Przed rozpoczęciem naklejania fototapety należy dokładnie sprawdzić ją pod kątem wad fabrycznych, zarysowań czy uszkodzeń mechanicznych.

Reklamacje

Fototapety, naklejki ścienne, szablony samoprzylepne oraz inne produkty znajdujące się w ofercie WALLSTORY są dostępne wyłącznie na zamówienie Klienta. Klient określa parametry zamówienia: wybiera zdjęcie, materiał, wymiar wydruku oraz opcje wykończenia.

Ponieważ zamówiony przez Klienta produkt jest skonfigurowany na podstawie indywidualnego i szczegółowego zamówienia, i zgodnie z art. 10 ust. 3 pkt.4 z dnia 2 marca 2000 r. (Dz.U. Nr 22, poz. 271) prawo do odstąpienia od umowy w trybie art. 7 ust. 1 ww. ustawy (czyli zwrotu towaru w terminie 10 dni bez podania przyczyny) nie przysługuje.

POSTĘPOWANIE REKLAMACYJNE
1. Termin obowiązywania rękojmi wynosi jeden rok i rozpoczyna z dniem, w którym Klient otrzymał przesyłkę z zamówionym towarem.

2.Sklep nie ponosi odpowiedzialności za nieznaczne różnice w wyglądzie towaru dostarczonego od oferowanego przez sprzedającego. Obraz oglądany na ekranie monitora może nieznacznie odbiegać kolorystycznie od obrazu wydrukowanego i wynika to z różnicy w sposobie prezentowania obrazu na danym monitorze, związanych z jego kalibracją. Takie odstępstwa nie upoważniają do składania reklamacji.

3. Klient jest zobowiązany w ciągu trzech dni roboczych od momentu otrzymania przesyłki z towarem zgłosić drogą mailową bądź pocztą reklamację, dotyczącą uszkodzenia paczki lub towaru. W przypadku braku zgłoszenia reklamacje z tego tytułu nie będą uznawane.

4 .Wszystkie parametry towaru i jego zgodność z dokonanym zamówieniem (wymiary, ilość brytów, dopasowanie brytów, laminat, jakość grafiki), należy sprawdzić przed jego montowaniem. W przypadku zauważenia jakichkolwiek niezgodności, należy to zgłosić przed dokonaniem montażu. W innym wypadku produkt w stanie nienaruszonym nie może zostać przesłany, co jest jednoznaczne z niemożliwością reklamacji wad, które powinny być zgłoszone przed montażem.
5. Klient, który zgłasza wadę towaru, jest zobowiązany na wezwanie Sklepu odesłać wadliwy towar, w celu przeprowadzenia procesu reklamacyjnego. Sklep jest zobowiązany w nieprzekraczalnym terminie 14 dni zakończyć proces reklamacyjny. Za jego zakończenie uznaje się określenie stanowiska, liczone od momentu dostarczenia towaru. Jeżeli Sprzedający nie wywiąże się z podanego terminu, uprawnia tym samym Nabywcę do rozwiązania umowy i żądania zwrotu pieniędzy za złożone zamówienie, z potrąceniem kosztów księgowania.

6. Szkody, które powstały skutek nieprawidłowych lub niezgodnych z umową działań Nabywcy w trakcie montowania towaru, lub jego użytkowania, nie stanowią podstawy do wnoszenia roszczeń wobec Sprzedającego.

7. Jeżeli dostarczona paczka posiada widoczne ślady uszkodzenia lub otwierania istnieje uzasadnione przypuszczenie, że wyrób został uszkodzony należy ten fakt zgłosić kurierowi w trakcie dostawy i spisać protokół szkody w jego obecności. Należy odmówić przyjęcia takiej przesyłki oraz niezwłocznie skontaktować się z WALLSTORY. W innym przypadku reklamacje dotyczące uszkodzenia towaru podczas transportu nie będą przyjmowane.